LUKOPREN SEPARÁTOR 250 ml

210
Neohodnoceno

LUKOPREN separátor  je určený k separaci při výrobě silikonových forem


104 Kč
Kategorie: ODLÉVACÍ SILIKON NA FORMY
 

LUKOPREN separátor

určený k separaci při výrobě forem z : LUKOPREN N1522 , LUJKOPREN N 1725 , LUKOPREN N 5221 , LUKOPREN N 5541 , LUKOPREN N 6681 , LUKOPREN N SUPER , LUKOPREN N 8100 , LUKOPREN N 8200 .

Vzhled a vlastnosti
Nízkoviskózní čirá bezbarvá až mírně nažloutlá kapalina neomezeně mísitelná s vodou. Po nanesení na povrch vytváří po odpaření vody vosku podobný film, který má k silikonovým jednosložkovým tmelům a dvousložkovým silikonovým kaučukům LUKOPREN N výborný separační účinek. Odstranění filmu se provádí prostým omytím vlažnou vodou.

Použití

LUKOPREN SEPARÁTOR slouží k separaci všech typù silikonových tmelù a kaučukù LUKOPREN od povrchů skla, smaltu, pozink. plechu, oceli, hliníku, dřeva, PVC, polykarbonátů, mramoru, žuly a pod. Separačních vlastností se využívá pro separaci modelu při výrobě forem ze silikonových dvousložkových kaučuků LUKOPREN N a při výrobě rozebíratelných spojů pomocí silikonových jednosložkových tmelů (často rozebírané přírubové spoje strojního zařízení, těsnění oken a dveří).

Způsob nanášení
LUKOPREN SEPARÁTOR je připraven k přímému použití. Je možné ho přiředit přídavkem vody. Jeho nanášení na podklad je možno provádět štětečkem. Členitý podklad vyžaduje nános pomocí hadříku, případně vaty na špejli, aby došlo k rovnoměrnější tloušťce nátěru. Rychlost zasychání separačního filmu je závislá na teplotě. Lze ji urychlit ofukem horkým vzduchem (fén, opalovací pistole). Po zaschnutí má separační film dobrou mechanickou pevnost a na omak se jeví jako vrstvička parafinu. Má velmi dobré separační vlastnosti pro silikonové jednosložkové i dvousložkové tmely a kaučuky. Další postup spočívá ve výrobě formy, nebo rozebíratelného spoje. Po proběhnuté vulkanizaci závisející na typu použitého tmelu nebo kaučuku a jeho tloušťce, se provede odformování nebo oddělení rozebíratelného spoje. Separační film se smyje vlažnou vodou a vysuší.

Pro separaci spoje typu silikon-silikon (např. dělené formy ze silikonového kaučuku) je vhodnější Lukopren Parafínový separátor. Lukopren Separátor obsahuje vodu a na  hydrofobním silikonovém povrchu má snahu sbalovat se do kuliček. Proto je obtížné vytvořit na silikonovém podkladu souvislý separační film Lukoprenem Separátorem.

Skladovatelnost :

24 měsíců

Balení :

250 ml