LUKOFOB 39 balení 1 litr

228
Neohodnoceno

Lukofob 39 - 1 litr

Žlutá až žlutohnědá kapalina silně alkalické reakce, bez zápachu, neomezeně mísitelná s vodou. Účinnou složkou je metylsilanolát draselný. Lukofob 39 je dodáván jako koncentrát, který se ředí vodou v poměrech uvedených v tabulce. Míra naředění závisí na porezitě podkladu a způsobu aplikace.


  • (6 ks) Skladem
348 Kč
Kategorie: Lukofob
 

Hydrofobizační vodoodpudivý nátěr LUKOFOB 39 - 1 litr

Použití:

Hydrofobizace všech porézních silikát? jako omítka, plynosilikát, beton, pískovec, cihly, pálená střešní krytina. Naředěný roztok Lukofobu 39 v poměru 1:10 lze též použít pro beztlakou chemickou injektáž zdiva zamokřeného vzlínající zemní vlhkostí. Technologický postup injektáže je popsánv samostatném prospektu.

Způsob aplikace:

Naředěný roztok Lukofobu 39 se aplikuje na silikátové podklady v jedné vrstvě tak, aby došlo k jeho úplnému vsáknutí. Účinná složka se působením oxidu uhličitého chemicky naváže uvnitř pórů ošetřovaného podkladu a zajistí tak dlouhodobou hydrofobitu. Stříkání roztoku Lukofobu 39 je možné provádět běžným postřikovačem a to stejnoměrně křížovým nánosem z menší blízkosti, dokud je roztok vsakován. Nanášení štětkou je méně produktivní a je třeba dbát na stejnoměrný nános a nevynechat žádnou část plochy, protože ta začne po čase tmavnout v důsledku větší špinivosti. Hydrofobizace máčením se provádí zejména u nové střešní krytiny. Doba máčení je cca 0,5 až 5 minut. V okamžiku, kdy přestanou vystupovat bublinky z  povrchu máčeného materiálu, je doba máčení postačující. Orientační spotřeba naředěného Lukofobu 39 je 0,25 až 1,5 l na 1 m2 ošetřené plochy, přičemž záleží na porezitě materiálu, době máčení a koncentraci hydrofobizačního roztoku. Zaschnutí nastává za normálních podmínek (20 °C) do 2 hod. Největší hydrofobní efekt se projeví až po několika dnech.

 

Aplikovaný roztok nesmí v žádném případě stékat po stěnách, neboť pak hrozí nebezpečí tvorby výkvětů!

 

Technické parametry Lukofobu 39:

Barva:nažloutlá až žlutohnědá

Obsah netěk. složek (% hmot.)36 - 43

Obsah účinné látky (% hmot.)17 - 23

Hustota:1270 - 1300

pH13

Bod tuhnutí (°C)pod -10

 

Balení: lahev 1 litr