Historie firmy

Historie vzniku firmy

 

Lepení, tmelení, těsnění – těmito třemi slovy lze stručně charakterizovat předmět podnikání kolínské firmy UDOS-ŠTICHA s.r.o.

Firma byla založena v září roku 1991 jako rodinná s jedním majitelem. V roce 2000 došlo k zaregistrování u Krajského obchodního soudu v Praze jako právnická osoba – společnost s ručením omezeným.

Hlavní činností firmy je velkoobchod, maloobchod, poradenství a zasilatelská služba v oboru lepidel, tmelů, těsnění, polyuretanových pěn a doplňkového zboží, využívaných zejména ve stavebnictví, ale i ve strojírenství, zdravotnictví, elektrotechnice a při restaurování budov a předmětů. Výrobky, které firma dodává, najdou využití v každé dílně či domácnosti. Jejich použití je opravdu univerzální, ať už při zamezení úniku tepla (tmelení, těsnění) nebo různých montážích.

Firma spolupracuje s předními světovými výrobci lepidel, tmelů a polyuretanových pěn, jako jsou například Henkel, Bison, Loctite, Teroson, Alteco, Soudal apod. Je rovněž jedním z největších distributorů produkce tmelů Lučebních závodů a.s. Kolín (LUKOPREN, AKROTMEL) a největším dovozcem produktů firmy TKK Srpenica d.d. (polyuretanové pěny TEKAPUR, tmely TEKADOM, TEKASIL a TEKAFIKS) do České republiky.

Působnost firmy není jen v České republice, ale má své partnery i v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Norsku, Slovensku a Velké Británii.

V České republice dodává firma mnoha známým firmám mezi něž patří například České dráhy, Škoda-jaderná energetika, ČEZ,  Škoda Plzeň a předním firmám ve stavebním oboru. Dále dodává do velkoobchodních a maloobchodních sítí se zaměřením na prodej stavebnin, barev a laků, bytových doplňků, železářství apod. Polyuretanové pěny používají výrobci oken a dveří při jejich montáži. S tmely od firmy pracují památkáři a restaurátoři. Firma spolupracuje s Národním muzeem, se Správou Pražského hradu, též dodávala materiál na opravu chrámu sv. Jakuba v Brně a na různé jiné opravy a obnovy historických objektů po celé České republice. Jedním z partnerů je akademický sochař Olbram Zoubek.

Pro zákazníky z řad majitelů a stavitelů domů a bytů je asi nejlákavější nabídkou nejen sortiment, ale i odborná rada k použití jednotlivých výrobků a s tím spojené vyvarování se chyb při aplikacích. Firma je pro své zákazníky připravena nabídnout několik technologií na jeden problém, vysvětlit vše potřebné a záleží jen na zákazníkovi, kterou technologii si zvolí.